Nosidełko dla dziecka – tu ważna jest regulacja!

Na rynku można znaleźć wiele różnych modeli nosidełek dla dziecka. To wygodna i bezpieczna alternatywa dla chust, które wymagają bardziej skomplikowanego wiązania. Przy doborze odpowiedniego nosidełka dla malucha warto zwrócić uwagę na szereg różnych kwestii – jedną z nich jest regulacja.

 

Najlepszym wyborem dla malucha będzie nosidło ergonomiczne, czyli takie, którego konstrukcja została opracowana z myślą o zapewnieniu dziecku anatomicznej dla niego „pozycji żabki”.

 

Dobre nosidełko, na przykład takie jak nosidło Fidella https://tulsie.pl/kategoria-produktu/nosidelka/nosidelka-fidella/, jest w stanie podtrzymać ciało dziecka we właściwy sposób, zapobiegając jego zwisaniu. Dzięki temu nie powoduje ryzyka dla kręgosłupa oraz dla bioderek, ale wspiera rozwój malucha, który może być wtedy blisko rodzica lub opiekuna.

 

Nosidełko – dla mniejszych i większych dzieci

Większość nosidełek dostępnych w sprzedaży to modele, które mogą być używane zarówno przez mniejsze, jak i przez większe dzieci. Przykładowo, nosidło Fidella można wybrać w wariantach dla dzieci od 3,5 kg do nawet 20 kg.

 

Tak szeroka gama wagowa jest wynikiem specjalnej konstrukcji nosidełek z opcją regulacji. Można wtedy tak wyregulować jego elememty, aby była idealnie dopasowane do sylwetki i wysokości użytkownika.

 

Przykładowo, nosidełko Fidella posiada regulację w następującym zakresie:

·        regulacja od pasa: od 57 cm do 190 cm

·        regulacja przy nóżkach dziecka: od ok. 11 cm do ok. 45 cm

·        regulacja wysokości panelu dla dziecka: od ok. 30 cm do ok. 48 cm

 

Wobec tego nosidło Fidella można dostosować indywidualnie do sylwetki dziecka, a także do dorosłego użytkownika – zarówno wtedy, gdy nosi on ubrania w rozmiarze XS, jak również XXL.

 

Najlepsza płynna regulacja

Przy doborze nosidełka warto zwrócić uwagę, jak odbywa się regulacja jego elementów. Większość modeli pozwala na wyregulowanie ich przez wybranie jednego z kilku ustawień. Znacznie lepszym wyborem będą jednak nosidła wyposażone w funkcję płynnej regulacji.

 

Płynna regulacja pozwala na łatwe dostosowanie elementów konstrukcji z dokładnością do milimetrów – nie ma więc sytuacji, że wybrana regulacja nie jest w idealna, na przykład nosidełko jest nadal za ciasne lub za luźne.

 

Osoby poszukujące nosidełek z płynną regulacją, powinny wziąć pod uwagę nosidło Fidella – to jeden z niewielu modeli, który posiada taką funkcję. W nosidle można łatwo wyregulować długość i szerokość elementów z użyciem specjalnych sznurków i pasków. Można też zmieniać miejsca wpięcia szelek, by dostosować je do siebie. W rezultacie nosidełko jest tak komfortowe, bezpieczne i rośnie wraz z dzieckiem!

 

Jedno nosidełko – zakup na lata!

Zakupienie nosidełka posiadającego szeroki zakres regulacji, na przykład takiego jak nosidło Fidella, nie tylko pozwala na jego indywidualne dopasowanie do dziecka oraz do rodzica czy opiekuna, ale również jest przyszłościowym zakupem.

 

Jedno nosidełko może wówczas służyć na długi czas – nie ma potrzeby wymieniania go na nowe wtedy, gdy maluch będzie już większy. To duża oszczędność pieniędzy, ponieważ dobrej jakości nosidełka dziecięce to wydatek nawet kilkuset złotych.