Jak wybrać radcę prawnego?

Zupełnie naturalne jest, że nie mamy pojęcia, czym kierować się przy wyborze radcy prawnego. Nie korzystając z jego usług na co dzień, po prostu nie wiemy, na co zwracać uwagę. Czy wystarczy wpisać w okienko wyszukiwarki internetowej hasło „Porady Prawne Zielona Góra” i wybrać przypadkowy wynik?

Musimy mieć świadomość, że styczność z prawem mamy każdego dnia. Niekoniecznie musimy popełnić wykroczenie i zetknąć się z prawem karnym, ale możemy po prostu robić zakupy, by mieć styczność z prawem cywilnym. Każdego dnia dosięga nas również prawo gospodarcze. Czasem jednak musimy podjąć ważniejsze decyzje, które wymagają porady u radcy prawnego. Jak wybrać najlepszego radcę prawnego spośród wszystkich znalezionych pod hasłem „Porady Prawne Zielona Góra http://adwokatpelinski.pl/porady-prawne/„?

Jak wybrać radcę prawnego?

POLECENIE

Warto podpytać znajomych, czy nie korzystali z usług radcy prawnego. Może się okazać, że mają kogoś godnego zaufania. Pamiętaj jednak, że nie ma dwóch identycznych spraw, dlatego dopytaj o rodzaj sprawy, którą dla niego prowadził oraz o przebieg całej współpracy. Jeśli to twój zaufany znajomy, warto podpytać również o koszty i wynik przeprowadzonej sprawy.

 

REKLAMA

Czy warto się nią kierować? Kiedy wpiszesz w okienko wyszukiwarki hasło „Porady Prawne Zielona Góra” z pewnością szybko zauważysz, że każda reklama jest tak naprawdę po prostu informacją, czym zajmuje się dany radca prawny, gdyż obowiązuje ich ograniczenie w zakresie reklamowania swoich usług.

 

RANKINGI

Już ponad 10 lat wielkie polskie gazety publikują rankingi największych kancelarii, które określają nie tylko ich rozmiar, ale także specjalizację w danej dziedzinie. Zanim jednak wybierzesz, upewnij się, jacy eksperci dla niej pracują, czy istnieje możliwość spotkania na miejscu (czy pracują w twoim mieście) i jakie obowiązują u nich stawki za prowadzenie sprawy.

 

INTERNET

Pod hasłem „Porady Prawne Zielona Góra” z pewnością znalazłeś też przynajmniej kilka stron, gdzie udzielane są porady on-line. Czy to dobry pomysł? Niekoniecznie, bo wiele osób po prostu nie potrafi wystarczająco dobrze opisać swojej sprawy, zwłaszcza jeśli jest złożona.

 

Podsumowując, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii:

  • przede wszystkim musisz ustalić, z jakiej dziedziny prawa potrzebujesz pomocy
  • możesz podpytać wśród znajomych, czy korzystali z porad prawnych
  • powinieneś upewnić się, że dany radca prawny jest na liście radców prawnych i rzeczywiście posiada pełne prawo do wykonywania swojego zawodu
  • warto sprawdzić opinie o danym radcy prawnym w internecie, by przekonać się, w jaki sposób prowadzi sprawy podobne do twojej
  • bardzo ważne jest też osobiste spotkanie z radcą prawnym, by móc „na żywo” przekonać się, jakim jest człowiekiem i jaki stosunek ma do swoich klientów

Aby być w pełni zadowolonym z usług radcy, którego wybrało się spośród setek wyników spod hasła „Porady Prawne Zielona Góra”, wybierz zatem tego, który specjalizuje się w poszukiwanej przez ciebie dziedzinie prawa i jest na liście radców prawnych. Zwróć uwagę na jego doświadczenie – czy miał styczność z podobnymi do twojej sprawami. Upewnij się, czy jest dostępny w oczekiwanym przez ciebie terminie i koniecznie umów się z nim na spotkanie – o istotnych rzeczach powinno rozmawiać się bezpośrednio.